Sıkça Sorulan Sorular

Mühimmat
Mühimmat hakkında
Daha Fazlası
Koruyucu Ekipman
Koruyucu ekipman hakkında.
Daha Fazlası
Silah Envanteri
Silah envanterimiz hakkında.
Daha Fazlası
Üyelik
Üyelik hizmetlerimiz hakkında.
Daha Fazlası
Profesyonel Eğitmenler
Profesyonel Eğitmenlerimiz Hakkında.
Daha Fazlası
Tesisimiz
Tesisimiz hakkında.
Daha Fazlası

SIKÇA SORULAN SORULAR

Atış poligonundan; 18 yaşını doldurmuş herkes, silah ruhsatı olup olmadığına bakılmaksızın poligonun ruhsatlı tabancaları ve mermileri ile atış yapabilir. 15 ve 18 yaş aralığındaki evlatlarımız velileri ile birlikte olmak kaydı ile kimlik ibrazı yaptığı sürece poligon tabanca ve fişeklerini kullanıp atış yapabilmektedirler.

Evet, kendinize ait ruhsatlı silahınız ve mermilerinizle sadece poligon kullanım ücretini ödeyip atış yapabilirsiniz. Atış poligonunda atış yapmak üzere gelen kişilerin, varsa, taşıma veya bulundurma ruhsatlarını, yoksa geçerli kimliklerini ibraz etmeleri ve kaydettirmeleri zorunludur.

15 ve 18 yaş aralığındaki evlatlarımız velileri ile birlikte olmak kaydı ile kimlik ibrazı yaptığı sürece poligon tabanca ve fişeklerini kullanıp atış yapabilmektedirler.

Poligonumuz haftanın 7 Günü 10.00 ile 23.00 saatleri arasında hizmetinizdedir.

Yasa gereği ASP Atış Poligonunda sadece “tabanca” atışları yapılabimektedir.

Evet, biz Asp Atış Poligonu olarak misyonumuz: “Silah kullanımının kötü bir alışkanlık olmadığına inanıyoruz ve herkesin ailesiyle birlikte gelip atış yapabileceğini göstermek istiyoruz. Asp Atış Poligonu yönetimi ve ekip arkadaşları hep birlikte bunun için çalışıyoruz.”  Bu yüzden ailenizle birlikte rahat ve güvenli bir şekilde gelip atış yapabilirsiniz.

Hayır! Hiçbir şekilde şahıs, hayvan, bitki, gerçekte var olan veya vefat etmiş vs. her hangi bir canlının fotoğrafını katmak, mizacı bir yaklaşım olsa bile EGM kanun ve kurallarının dışına kesinlikle çıkılmamaktadır. Yasa ve Yönetmelikler ne derse uymakla yükümlüyüz.

ASP Atış Poligonuna ait hiçbir merminin satışı yapılmamaktadır. Yasa gereği hiçbir şekilde mermi satışı yapamıyoruz. Alınan tüm mermilerin hepsi poligonda kullanılmalıdır.

Ruhsatlı silahla gelip atış yapmak için, mermilerin hepsini poligon alanında kullanmak üzere mermi kullanım ücreti karşılığında Asp Atış Poligonundan temin edebilirsiniz.

Evet, Asp Atış Poligonunda “silahlı güvenlik eğitimini” almış tüm silahlı özel güvenlik görevlilerinin eğitim atışlarını yaptırabilirsiniz.

Evet, yasa gereği silahlı özel güvenlik görevlisi olmak isteyen kursiyerler 16 saat silah eğitimi ve uygulamalı eğitim almak ve bu eğitimlerdeki atışlarını özel poligonlarda yaptırmak zorundalar. Yalı Atış Poligonu Özel Güvenlik Kural ve kanunlarını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

Poligonumuzda bulunan deneyimli personel vasıtası ile atıştan hemen önce deneyimli eğitmenlerimiz sizlere kısa bir eğitim verecek ve atışa hazırlayacaktır. Silah ve atış konusunda asgari düzeyde bilgi sahibi olup akabinde atış yapmaya başlayabilirsiniz. Talebiniz olması durumunda el yapınız incelenerek sizlere en uygun silah önerilecektir.

İsteyen herkes atış yapabilsin diye ücretlerimiz en makul seviyede olup, fiyat tarifemizi bize ulaşarak ya da kurumla birebir görüşerek talep edip öğrenebilirsiniz.